Dol­žina: 8,9 km
Višin­ska raz­lika: +-716 m
Vreme: sončno
Tem­pe­ra­tura: 23° C

Prva tekma po operaciji rame. Po skoraj dveh mesecih pavze in kakšnih petih treningih, sem že prav pogrešal tekme. Želel sem preveriti kakšna je moja forma oz. koliko sem izgubil v teh dveh mesecih. In tako smo se dva dni prej z Sašom in Markom na hitro odločili, da se udeležimo tekme.

Teka sem se udeležil že lani in sem rekel, da bi letos ponovno poskusil. Šele zadnji dan sem videl, da je trasa spremenjena in celotna tekma prestavljena v Javorniški Rovt. Nisem si niti pogledal kje bomo tekli in koliko je dolga proga. Letošnjo organizacijo je prevzel ZDPM Jesenice, start in cilj pa sta bila pri domu na Pristavi.

Tihožitje
Jaz, Sašo in Marko

Na čudovit dan se nas je zbralo 6 tekačic in 16 tekačev. Taka prijetna mini tekma. Takoj po startu sem se odločil, da se držim vodilnih in vidim kakšen bo tempo. Začetek je bil čisto vredu in sem nadaljeval. Po kakšnih 800 metrih je nekoliko potegnil Sašo in nekaj minut vodil. Večino vzpona smo tekli po makadamski poti. Malo pred vrhom pa smo zavili s ceste in sledil je pravi gorski vzpon, kjer se ni dalo več teči. Po kakšnih 500 metrih smo bili na vrhu, kjer nas je pričakala okrepčevalnica. Na vrh sem pritekel kot peti. Po daljšem počitku me je prehitel še en tekač. Sledil je samo še spust do cilja. Pri spustu ponavadi ne grem na polno in sta me prehitela še dva tekača. Eden je bil Sašo. Tako je ves čas do cilja tekel kakšnih 100 metrov pred mano.

V cilju sem s časom 47:11 pristal na 8. mestu med moškimi in 2. v svoji kategoriji (rezultati). Čisto nepričakovano. Tretje mesto v kategoriji je zasedel Marko, prvo pa Sašo. Super! Prav lepo, da tudi povprečni tekači kdaj posežemo po najvišjih mestih :-)