Dolžina: 6,8 km
Vreme: delno sončno
Temperatura: 13 C

Vsaka stvar se zgodi enkrat prvič. Tako sem se tudi jaz prvič odločil, da odtečem kros. Ponavadi ne tečem po hribih ali v kakšno daljšo strmino. No, letos me je sodelavec Damjan prepričal, da sem se udeležil krosa v Zgornjih Gorjah.

Začelo se je s prijavami pri katerih smo dobili (za ceno 5€) spominsko majico in bon za hrano in pijačo. Tekači so počasi prihajali in kazalo je, da bo tudi vreme zdržalo. Pa ni. Veter je začel pihati in oblaki so prekrili nebo. Še nekaj dežja smo bili deležni med samo tekmo. Damjan je prišel malo pred štartom, ravno toliko, da sva posnela tole fotografijo.

Štart je bil ob 14. uri in na štartu se je zbrala močna konkurenca. Pred tekmo sem si zadal cilj, da pretečem progo v času manj kot 40 minut. Poleg tega sem pričakoval, da bo Damjan tekel blizu mojega časa, saj veliko hodi na Talež. No, na koncu se je izkazalo, da hoja v hrib veliko bolje pripomore k kondiciji za kros, kot trening teka po ravnem. Na štartu se je pojavil tudi veliko favorit Boštjan Hrovat.

kros Zgornje Gorje

Že kmalu po drugem vzponu sem ugotovil, da je 1 mesečno pavziranje zaradi poškodbe, pustilo svoje posledice. Ugotovil sem, da nima smisla pretiravati in sem tekel nek enakomeren tempo okrog 6 min/km. Nekje na sredini proge mi je eden od redarjev povedal, da sem na 27. mestu. Takrat se je proga začela spuščati. In takrat me je kar nekaj tekmovalcev prehitelo. Vmes smo doživeli še manjši naliv. Do konca sem izgubil še nekaj mest, kljub vsemu pa sem zbral dovolj moči še za šprint v ciljni ravnini. Ura je pokazala čas 36:44. Dobro. A Damjan me je prehitel za celi 3 minuti. Proga je bila dobro označena. Ob progi sem videl tudi nekaj sodelavcev, ki so fotografirali tek in upam, da bodo fotke kmalu dostopne. Ravno tako rezultati.

kros gorje

na cilju

Zmagal je seveda Hrovat, ki je celo popravil rekord proge (okrog 24 minut).Po tekmi smo dobili pijačo in klobaso (ali hotdog). Več fotografij si lahko pogledate tukaj.